Skip to main content
(044) 206-1-206 Абон. відділ (08:30-17:30)
(044) 205-33-88 Тех. підтримка (24/7)

Подорожчання кабельної продукції призведе до зростання цін на інтернет-послуги в Україні

13.09.2021

В Україні очікується підвищення вартості послуг інтернет-доступу через подорожчання кабельно-провідникової продукції. Таку думку озвучив заступник глави парламентського комітету з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко.

За словами Федієнко, тарифи інтернет-провайдерів зростуть, як мінімум, на 23%. Саме таке подорожчання імпорту кабелів очікується після спеціального розслідування, яке пройшло в «досить закритому режимі». Зрозуміло, це призведе до націнки на послуги операторів, яка ляже на плечі кінцевого абонента.

Разом з тим, фінальні підсумки з розслідування все ще не оприлюднені, вказує Федієнко.

Крім зростання вартості інтернет-пакетів, введення додаткових мит на імпорт в Україну кабельної продукції призведе до уповільнення цифровізації всієї країни.

Олександр Федієнко зазначає, що до об’єкту розслідування було віднесено одночасно дві великі групи товарів: силові кабелі і телекомунікаційні кабелі.

«Хочу відзначити, що зазначені групи товарів не є взаємозамінними, оскільки мають різні як фізичні, технічні, якісні характеристики, так і сферу застосування. Якщо говорити коротко, силові кабелі призначені для передачі струму, а телекомунікаційні кабелі – для передачі інформації. Це різні галузі: одна галузь – це енергетична, інша – телекомунікаційна. Провівши відповідне розслідування, спеціальна комісія навіть не намагалася розібратися, чим відрізняються відповідні кабелі. Вважаю, що об’єднання зазначених груп товарів апріорі призвело до неправильних висновків, адже показники за вказаними групами кабелів не можуть консолідуватися, фактично – це два різних ринки», – каже Федієнко.

При цьому введення спецмита на імпорт кабельної продукції стане загрозою монополії з боку державних компаній.

«Будь-яка монополія – ​​це шлях до зменшення конкуренції і зниження якості продукції. Збільшення термінів очікування продукції, яка вкрай необхідна не завтра, не через тиждень або місяць, а іноді – вже сьогодні », – додав він


Абон. відділ (08:30-17:30)
(044) 206-1-206
Тех. підтримка (24/7)
(044) 205-33-88
Київ, 03150 вул. Василя Тютюнника 37/1
пов. 2, офіс № 500