Питання-Відповідь
WAN (Wide Area Network) – це роз’єм на роутері, в який підключається кабель від провайдера. Мережевий кабель, по якому роутер отримує доступ в інтернет. Практично на всіх роутерах це роз’єм синього кольору
LAN (Local Area Network) – це локальна мережа. Простіше кажучи, це комп’ютери, які з’єднані між собою на не дуже великій відстані. Наприклад, комп’ютери, телевізори, мобільні пристрої, які з’єднані між собою через маршрутизатор в рамках будинку, або офісу. Це і є локальна мережа. На роутерах зазвичай ви можете знайти 4 LAN роз’єму. Вони жовтого кольору.
DNS (англ. Domain Name System – система доменних імен) – комп’ютерна розподілена система для отримання інформації про домени. Найчастіше використовується для отримання IP-адреси по імені хоста (комп’ютера або пристрою), отримання інформації про маршрутизацію пошти та про обслуговуючі вузли для протоколів у домену. Розподілена база даних DNS підтримується за допомогою ієрархії DNS-серверів, взаємодіючих за певним протоколом
VPN розшифровується як Virtual Private Network (віртуальна приватна мережа) Це — віртуальна приватна мережа, що забезпечує захищену мережу або захищений зв’язок за вже наявного інтернет-з’єднання. Завдяки цій технології можна захистити приватну інформацію, не допустити крадіжки логінів чи паролів у незахищених публічних Wi-Fi точках, зробити недоступною вашу історію відвідування сайтів та обійти блокування сайтів з боку провайдерів.
Більшість VPN – платні. Утім, є сервіси та браузери, що допоможуть безкоштовно захистити свої дані за допомогою VPN-підключення.
Вам потрібно увійти в Мій комп’ютер, і знайти там вкладку Властивості. Перед вами відкриється вікно, в якому ви відразу побачите необхідну інформацію. У верхньому рядку буде вказана версія, якої ви користуєтеся.
Відео, яке допоможе обрати роутер